top of page
  • תמונת הסופר/תBinslippers

כשיש לך כל כך הרבה דברים חשובים לנהל בעסק שלך, מתי את מוצאת את הזמן גם למדיה החברתית ? ולמה את צריכה בכלל לדאוג לגבי הנושא ?


בזמן האחרון בשיחה במועדון מרקטיו בפייסבוק שהקמתי עבור נשים עצמאיות הנושא החודשי היה למצוא ולקבוע פגישות עם לקוחות. דנו בנושאים של קבלת לקוחות דרך מישהו מוכר ("חבר מביא חבר"), פייסבוק, טוויטר, פינטרסט ודרך הבלוג.


אולם הדרך המועדפת עלי זה לנושא – היה איך לקבוע עם לקוחות דרך המדיה החברתית.


המדיה החברתית הופכת להיות מס' 1 לרשימת לקוחות לעסק הגרפי שלי.


חשבתי ש"חבר מביא חבר" היא הדרך הנכונה להשיג לקוחות – מפה לאוזן, אולם המדיה החברתית הוכיחה לי אחרת.


טוויטר, פינטרסט, פייסבוק, לינקדאין, הם כולם אוצרות להשגת לקוחות פוטנציאלים, הלקוחות מחכים שם הם ממש מחכים לך שתמצאי אותם, אולם רוב עסקי העיצוב והגרפיקה :


  • לא ממש דואגים ורוצים להשתמש במדיה החברתית לחיפוש לקוחות

  • שימוש במדיה החברתית בשימוש בצורה לא נכונה (אני מתכוונת ממש ממש לא נכונה, זה לא מראה נחמד)

  • שימוש במדיה החברתית לזמן קצר ואחרי זה מתייאשים ולא ממשיכים להוסיף תוכן חדש ורענן


אם את מתאימה לאחת הקטגוריות אז אני מקווה שתיהני מהפוסט של היום, אני הולכת להראות לך את הדרך ליצור לוח זמנים במדיה שישמש ויעזור לך לעסק שלך ! להריץ את העסק שלך מבלי שזה ייקח לך את כל זמנך.


את הלקוחה הראשונה שלי מצאתי דרך טוויטר


במקרה הזה פנתה אלי לקוחה שחששה (לינק לפחד משיווק עצמי במדיה החברתית)  להתחיל ולפרסם את עצמה במדיה החברתית , החלטתי להתנסות בטוויטר לזמן מוגבל, ושלחתי כ-5 ציוצים ליום, על מנת לקדם חבילת עיצוב בהנחה מיוחדת שהלקוחה רצתה לקדם.


אחרי כמה ציוצים כמה נשים יצרו קשר. לאחר מכן עוד כמה… ועוד כמה.


לפני שהספקתי לשים  לב,  נוצרו הרבה לקוחות חדשים שיצרו קשר והלוח שלה התמלא לחודש שלם של עבודות. וזה היה הכול מטוויטר. עדיין לא היה לה דף מכירה! רק פוסט בבלוג. המייל שלה, כמה דוגמאות לעיצובים שלה וחשבון הטוויטר. [optin-cat id=440]


להשיג לקוחות דרך המדיה החברתית  הרבה יותר קל ממה שאת חושבת, אולם אם את חושבת 'שהיא סגרה עם הלקוחות רק בגלל שהיא מוכרת בזול', אז כדאי תחשבי שוב. שיווק דרך המדיה החברתית יכול לעבוד עבור עצמאית או פרילנסרים אולם רק בעבודה והתמדה. את לא יכולה לצפות שמזריקה של כמה ציוצים פה ושם יקרה קסם ותתחילי מהם לקבל טונות של  תנועה באתר או בבלוג שלך.


המדיה החברתית עובדת אך ורק אם תשקיעי בזה קצת מאמץ / זמן , התמדה והיצמדי ללוח זמנים לפרסום.וזה מוביל אותי בצורה יפה לחינמי שיש לי עבורך היום : לוח זמנים פשוט לפרסום עבור העסק שלך (להורדה). לוח זמנים זה עובד בצורה הטובה ביותר עבור הבנות במועדון מרקטיו בפייסבוק, כאחד  מגיליונות העבודה, שמקבלים פעם בחודש, אולם הבנתי שממש כדאי לחלוק את זה עם כולם.כדי לשמור את לוח הזמנים כתמונה, רק הקליקי ימני על העכבר ושמרי אצלך. זה קל את יכולה גם  !


  • את רוצה להתחיל ולהשתמש במדיה אבל את לא בטוחה איך מתחילים האם את מרגישה שאת מוצפת ? לא בטוחה ששווה לך ? שהשקעה תתורגם ללקוחות חדשים או מכירות לעסק שלך ?


תעקבי אחר הדוגמא הפשוטה של הלו"ז לפרסום במדיה החברתית!


לוח הזמנים במבט מדעי

השתמשתי בחוק ה – 5-3-2  שהומצא ע"י מקנן כדי ליצור לוח זמנים אופטימלי, מה החוק אומר? מאוד פשוט!


עבור כל 10 פוסטים: 5 פוסטים צריכים להיות עבור חומר של מישהו אחר וזה רלוונטי עבור הקהל העוקבים שלך ! 3 פוסטים צריכים להיות עם תוכן שלהם, רלוונטי לקהל העוקבים שלך 2 פוסטים צריכים להיות אישיים שהופך אותך ואת המיתוג שלך לאנושי ושקהל העקבים שלך יכירו אותך.


המטרה היא באמת פשוטה : במדיה החברתית, את צריכה להתמקד בקהל העוקבים שלך, ולא בעצמך {צייצי עכשיו!}


התמקדי בלהעניק לקהל העוקבים חומר איכותי, מועיל ושהתוכן יעזור להם. הפכי למשאב לחומר מקצועי בתחום שלך.

עזרי ללקוח האידיאלי שלך להתחבר לעסק שלך.

השאירי תגובה ואשמח לקרוא


זכרי, שתפי כמה שיותר פרטים בתגובה שלך, המון אנשים יכנסו לכאן בכל שבוע בכדי לקבל השראה ותובנה והסיפור שלך יכול לתת למישהי בדיוק את הפתרון שהיא מחפשת


חשוב: בבקשה שתפי את מחשבותייך ודעותייך בתגובות, לינקים לפוסטים אחרים, וידאו וכד'. יחשבו לספאם על כן יכולים להימחק.

12 צפיות0 תגובות

כשאת רוכשת מוצר דרך לינק מהפוסט, לעיתים אני מרוויחה עמלה קטנה, ללא שום קשר למחיר עבורך. איך זה עובד

bottom of page